نتایج جستجو برای عبارت :

استنتاج

یک منطق دان می تواند امکان وجود اقیانوس اطلس یا آبشار نیاگارا را از یک قطره آب استنتاج کند بی آن که از هیچ یک از آن ها چیزی دیده یا شنیده باشد.به همین ترتیب نیز زندگی زنجیر عظیمی است که هرگاه فقط یک حلقه از آن را به ما نشان بدهند،ماهیت آن بر ما آشکار می شود.علم استنتاج و تحلیل نیز - مانند هر هنر دیگری - تنها از طریق مطالعه ی طولانی و مستمر به دست می آید.از طرفی،عمر انسان آن قدر نیست که هیچ انسانی بتواند در این امر به اعلی درجه ی کمال برسد.پیش از پر
بله، درست خوانده‌اید، در مَثل مناقشه هست، بدجوری هم هست. هرکه اولین بار گفته است «در مَثل مناقشه نیست»، سهواً یا عمداً به شرطی مهم اعتنا نکرده و صرفاً حرفی کلی زده است. تنها زمانی در مَثل مناقشه نیست که مَثل‌آور از آن به‌عنوان شاهد و حجت و نمونه استفاده نکند، بلکه مَثل را فقط برای تفهیم بِهْ‌ترِ مضمون کلامش به‌کار گیرد؛ آن هم مضمون کلامی که صحتش پیش‌ از مَثل‌آوری نیز نزد دوطرف محرز باشد.
اما آن‌چه ‌هنگام کاربستِ این زبان‌زد می‌بینیم،
معناشناسی منطق گزاره‌ها صرفا «درستی» گزاره‌ها را بر اساس تابع ارزش گزاره‌های اتمی تعریف می‌کند همچنین اگر هر مدلی که مجموعه آ از گزاره‌ها را «راست» کند گزاره ب را نیز راست کند معادل است با این که ب نتیجه معناشاسانه آ است. اما راه دیگری هم برای بررسی درستی گزاره‌ها و ارتباط آنها با مجموعه دیگری از گزاره‌ها وجود دارد که بیشتر به «تفکر ریاضی» و مدل ریاضی «اثبات ریاضی» شبیه است: تعریف استنتاج؛ چگونه از گزاره یا گزاره‌هایی، مجموعه دیگری از
استدلال غیر مباشر:
در این نوع استدلال برای استنتاج یک تصدیق جدید از چند قضیه استفاده می‌شود.

انواع استدلال غیر مباشر:
۱. قیاس: سیر کردن ذهن از کلی به جزئی
۲. استقرا: سیر کردن ذهن از جزئی به کلی
۳. تمثیل: سیر کردن ذهن از جزئی به جزئی
استدلال غیر مباشر:
در این نوع استدلال برای استنتاج یک تصدیق جدید از چند قضیه استفاده می‌شود.

انواع استدلال غیر مباشر:
۱. قیاس: سیر کردن ذهن از کلی به جزئی
۲. استقرا: سیر کردن ذهن از جزئی به کلی
۳. تمثیل: سیر کردن ذهن از جزئی به جزئی

مدل اعداد طبیعی همراه با جمع و ضرب و تالی را در نظر بگیرید.
 فرض کنید یک زبان به اندازه کافی صوری‌پذیر (مکانیکی، رشته‌ای از نمادها) با معناشناسی مناسب نسبت به این مدل داریم.
یک مجموعه قاعده استنتاج هم در نظر بگیرید که از یک رشته نماد، یک رشته نماد جدید را به صورت مکانیکی نتیجه می‌دهد.
 فرض کنید این قواعد استنتاج درستی را هم رعایت می‌کنند.
فرض کنید این قواعد استنتاج تمامیت را هم رعایت می‌کنند. یعنی همه جملات همیشه درست را می‌توان استنتاج
کسیکه میحواهد بداندعلت ترقی یک ملت چیست  اولا  بایدزیرکی وروش بینی داشته باشد پس  اشخاص کند فهم خرف و کودن. نبایدتوقع درک این معنی کنند ثانیا بایدطریق  رسبدن بحفابق را که استنتاج  مطلوب از روی. مقدماتست بداندواز طرز استدلال. اگاه باشدتا در وادی مغالطه نیفتد ثالثا باید عبرت شناس باشد یعنی دقایق و نکاتیکه در رفتارو کرداردبگران می بیندو  نتیجه خوب یا بدی که بر انها مترتب  میشود بتواندتشخیص دهد  رابعااز روشو طریقه پیشینیان که در ترفی قدم نه
«من می‌اندیشم، پس هستم»: جمله‌ی معروفی که احتمالا برای حداقل یک مرتبه آنرا شنیده‌ایم. آغاز فاعل انگاشتن انسان، شروع پوزیتیویسم. این جمله در ابتدا آنقدر زیبا و بدیهی به نظر می‌رسد که اگر نه اینکه ذوق شنونده را برانگیزد که در اقل، تائید او را در پی خواهد داشت. اما آیا این جمله درست است؟ نکته‌ای که کمتر به آن فکر کرده‌ایم.
گزاره از دو بخش تشکیل شده است: من می‌اندیشم و من هستم که صورت منطقی آن «اگر من بیاندیشم، آنگاه من هستم» است. فرض «من می‌ا
آدما به ندرت اهل تفکرن و از بین اونا که اهلشن، به ندرت به تفکر و استنتاج درست میرسن. کمتر کسی میتونه زیر دو دقیقه اسم پنج تا نویسنده مورد علاقه ش یا پنج کتابی که اخیرا مطالعه کرده رو بگه. اولویت بیشتر مردم به روز و سالم بودن موبایل شونه و دربرابر، قرار ملاقات با پزشک کاریه که حتی بعد از تحمل یه دوره درد، با اکراه بهش «تن میدن». دنیا رو خبر ندارم، اما شهر من پُر شده از ناباوران. کسانی که به هیچ پایبندن. نه دین نه سیاست نه خانواده. و سوای اینا، اخلا
قضیه:
قضیه یک جمله خبری است.
یا به قولی: هر قولی که مشتمل بر اثبات یا نفی خبری باشد، و بر خلاف انشا، قابل تصدیق و تکذیب باشد، قضیه نامیده می‌شود.

قضیه، قولی است مرکب که در آن حکم شده باشد به صدق جزء دوم بر همان چیزی که جزء اول بر آن صدق می‌کند (صورت اوّل)، یا به تبعیت و مصاحبت جزء دوم نسبت به جزء اول (صورت دوّم)، یا به معاندت و تباین جزء دوم با جزء اول (صورت سوّم)، و یا به سلبِ (اتحاد، تابعیت و تباینِ) جزء دوم از جزء اول (صورت چهارم). 

صورت اول را
قضیه:
قضیه یک جمله خبری است.
یا به اصطلاح: هر قولی که مشتمل بر اثبات یا نفی خبری باشد، و بر خلاف انشا، قابل تصدیق و تکذیب باشد، قضیه نامیده می‌شود.
قضیه، قولی است مرکب که در آن حکم شده باشد به صدق جزء دوم بر همان چیزی که جزء اول بر آن صدق می‌کند (صورت اوّل)، یا به تبعیت و مصاحبت جزء دوم نسبت به جزء اول (صورت دوّم)، یا به معاندت و تباین جزء دوم با جزء اول (صورت سوّم)، و یا به سلبِ (اتحاد، تابعیت و تباینِ) جزء دوم از جزء اول (صورت چهارم). 

صورت اول را 
هنگامی که بحث اقتصاد مقاومتی مطرح می شود، تصور ما از اقتصاد نوعی اقتصاد اسلامی اسـت کـه ریشه در جهان بینی توحیدی دارد و مقوله های مـادی، معیـشت و معنویـت را در یـک تفـسیر و یـک الگوی خاص دنبال می کند. آنچه که از روایات و آیات ما استنتاج می شود این است که اقتـصاد در مفهـوم اندیـشه اسـلامی یک مفهوم و یک مقوله توازنی ، هم در مقوله مادی و هم در مقوله معیشت است.
ادامه مطلب
جزوه تایپ شده حقوق بین الملل خصوصی 2

عنوان جزوه : جزوه تایپ شده حقوق بین الملل خصوصی 2 نام استاد : جناب آقای عباس احدزاده نام دانشگاه : آزاد اسلامی واحد قزوین (باراجین) تعداد صفحه : 56 صفحه فرمت : pdf , word بخشی از جزوه: مرجع درس : کتاب تعرض قوانین آقای الماسی کتاب پیشنهادی : کتاب آقای دکتر شهیدی مسائلی طرح شده است. کتاب مجموعه مذاکرات دیوان عالی کشور خیلی خوب است برای راه یادگیری استدلال و استنتاج هم حقوقی و هم کیفری دارد. امتحان فقط مسئله است.
دریاف
امروز اولین روز تمرین صبر با آشپزی بود. هیچوقت آشپزی رو دوست نداشتم. شاید چون خیلی حوصله می‌خواد و بیشتر وقت‌ها مجبوری منتظر بمونی تا آب جوش بیاد، گوشت بپزه، روغن داغ بشه، برنج خیس بخوره و... یک کار بی‌وقفه نیست و با این وجود حتی نمیشه تو نت چرخید یا کتاب خوند و فیلم دید. چون ممکنه حواست پرت بشه و واویلا... من یک دوره‌ای مدیتیشن کردم و بعد از چند وقت دیگه نتونستم برای پنج دقیقه هم که شده باسن مبارک رو بذارم زمین و نفس بکشم و سکوت کنم و بذارم افک
نسل پنجم کامپیوتر ها
در نسل پنجم کامپیوترها، به سادگی استفاده کاربران از کامپیوتر و برنامه نویسی توجه بسیار زیادی شده است. چرا که با کاهش قیمت سخت افزار، مخارج استفاده از کامپیوتر به مراتب از قیمت خود آن بیشتر خواهد بود. استفاده کنندگان خواهند توانست بودن اطلاع از طرز کار و جزئیات داخلی قسمتهای مختلف، آنها را به صورت آماده تهیه کرده و به دلخواه خود سیستم‌هایی کامپیوتری(نرم‌افزارهای کاربردی) بسازند. امروزه، به کمک نرم‌افزارهای موجود، مه
منِ استعلائی [transcendental I]
درباره «من» یا «نفس،» از دوره یونان تاکنون، در مکاتب مختلف فلسفی، سخن به میان آمده است. افلاطون و ارسطو هر یک به معنایی قائل به تجرد نفس بودند. در فلسفه‌ی جدید، دکارت، در قرن هفدهم، قائل به سه جوهر شد، که یکی از آنها نفس است، یعنی نفس دارای وجود مستقل است. اهمیت نفس در فلسفه‌ی دکارت به اندازه‌ای است که دو جوهر دیگر، یعنی خدا و جسم، در مقام اثبات، از دل آن برون می‌آیند. در قرن هجدهم، هیوم (1776-1711م.) وجود جوهری «من» را به چ
داستانی چهارم:
بر روی صندلی همیشگی اش نشسته بود.انگشتانش را به حالت استنتاج بر روی هم گذاشته بود.مراجع قبلی تازه رفته بود.با خود فکر کرد:
-مسئله ی خیلی ساده ای بود.به راحتی حل شد.
صدایی او را از افکارش بیرون آورد.
-اههم.......می گم که،میای بریم بیرون.
-خسته ام.
-یعنی چی؟یعنی نمیای.
-(سکوت)
-نمیای؟؟؟؟
-خب از جوابم می شه برداشت های متعددی کرد ولی یکی از این برداشت ها که درسته و متناسب با حال الان ماست اینه که با کدوم ماشین بریم؟
-این چه سوالیه؟خب تاکسی می
پیش نویس: اگر خواننده وبلاگ هستید می‌توانید به راحتی این پست‌ها را اسکیپ کنید! اینها خلاصه من از خواندن منطق ریاضی است، دلیل این که چنین چیز بی ربط به رشته ام می‌خوانم به چیزهای مختلفی برمی‌گردد، به علاقه‌ام به فلسفه ریاضی، علاقه خودم به منطق، جست جوی عقلانیت، علاقه‌ام به وارد شدن به بحث‌های فلسفه تحلیلی و فلسفه علم و کلی چیز دیگر و مهمتر از همه این که دیگر کسی برای من زر زر نکند که ریاضیات یا فیزیک منطقی یا منطقی‌تر از باقی چیزهاست، من
مشاور پرورش شترمرغ

هزینه غذا 60% تا 70 % کل هزینه پرورش شترمرغ را تشکیل می دهد بنابراین درک آن در ابتدای ‏آغاز به کار پرورش شترمرغ بسیار مهم است. متاسفانه پرورش دهندگان قدیمی و جدید حداقل ‏آگاهی را از این موضوع دارند.نخست بعد اقتصادی را در نظر می گیریم. هزینه غذا به خودی خود مهم نیست بلکه تفاوت موجود در ‏درآمد پرنده های پروار شده و هزینه تولید آن ها اهمیت دارد.
مشاور تخصصی پرورش شترمرغ

علاوه بر محاسبه هزینه تخم، جوجه، ‏پرنده آماده کشتار

مجموعه کامل اسلایدهای مبانی اقتصاد سنجی توسط دکتر حمید ابریشمی با همکاری گروه علمی (مونا بهشتی، مریم خندان، فاطمه سلیمانی کیا، ندا علم الهدی، میثم امیری، امیر لعلی و مهدی نوری) و گروه تولید (یاسمین آریانا، مونا احمدیانی و فاطمه سلیمانی کیا) در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران تهیه وتولید شده است.
این مجموعه دارای ۲۲ فصل به شرح زیر می باشد:
ماهیت تحلیل رگرسیون
تحلیل رگرسیون دو متغیره
مدل رگرسیون دو متغیره: مساله تخمین
مدل نرمال: مدل رگرسیون خ
حاکمان پشت پرده آمریکا و آقای ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا با دست بردن در اطلاعات خطر آفرین سلامتی مردم آمریکا و ملل جهان و دخل تصرف در آیتم های پدید آورنده مخاطرات سلامتی ملتها ، سیستمی به نام ((سیستم پشتیبانی تصمیمات منافع جویانه )) که یک سیستم اطلاعاتی پزشکی در راستای ایجاد تعامل و همسویی با استراتژی های سودجویانه دیگر محسوب میشود مجموعه اهداف و ماموریت های گردانندگان این سیاستمداران را یاری میدهد تا بتوانند در اطلاعات سلامت ملل ، دست
در این پست از غنی فایل تحقیق بررسی رفتارهای معلم با انگیزه در میزان یادگیری دانش آموزان را برای شما قرار داده ایم. تحقیق بررسی رفتارهای معلم با انگیزه در میزان یادگیری دانش آموزان در قالب فایل ورد و قابل ویرایش آماده خرید و دانلود می باشد.
لینک خرید و دانلود

در ادامه توضیحات تکمیلی را می بینید.
شماره پست: ۳۸۱٫
تعداد صفحات: ۳۸ صفحه.
فرمت فایل : ورد word و قابل ویرایش.
در این تحقیق ابتدا به بیان مسئله و هدف و ضرورت تحقیق پرداخته، آنگاه واژه های تح
باید نوشت هر آنچه که آید به ذهن.
یک دوستی داشتم اهل ریاضیات، که همسرش در مسیر هنرپیشه شدن بود. از هم جدا شدند چند سال پیش و پس از سال ها زندگی مشترک. من در اینستاگرام همسرش خواندم شعری را که تفاوت میان وهم و خیال را به فرق بین عاشق و معشوق تشبیه کرده بود.
چیزی که من را به تفکر بازمی‌دارد تفاوت میان دنیای هنر و علم در جامعه است. دو فرد مذکور از لحاظ شخصیت و خوی‌شان خیلی شبیه بودند. هردو ریسک پذیر و به شدت تلاشگر در راه آرزوهای عجیب و غریبشان. یکی د

مجموعه کامل اسلایدهای مبانی اقتصاد سنجی توسط دکتر حمید ابریشمی با همکاری گروه علمی (مونا بهشتی، مریم خندان، فاطمه سلیمانی کیا، ندا علم الهدی، میثم امیری، امیر لعلی و مهدی نوری) و گروه تولید (یاسمین آریانا، مونا احمدیانی و فاطمه سلیمانی کیا) در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران تهیه وتولید شده است.
این مجموعه دارای ۲۲ فصل به شرح زیر می باشد:
ماهیت تحلیل رگرسیون
تحلیل رگرسیون دو متغیره
مدل رگرسیون دو متغیره: مساله تخمین
مدل نرمال: مدل رگرسیون خ
هر ادمی یه رنسانسی داره.و یک دوران تاریک
در زمانهای تقریبا دوری.من با یکی دو نفر خیلی مشکل جدی داشتم.تیکه ها و متلک ها و رفتارهایی که میدونن اذیت میشی و انجام میدادند
و خیلی سردرگم بودم که چطور باید رفتار کنم که نتیجه بگیرم

راه های زیادی رو امتحان کردم.از دوستی و مروت و مودت گرفته
تا بی رگی و به روی خودت نیاوردن.بیشتر راه ها هم دوستانه بود.ولی جفتشون گستاخ تر و وحشی تر شدند.تا اینکه فهمیدم همیشه در مورد همه خوبی و از راه مثبتش نتیجه نمیده.بعضی
دیروز و پریروز برای بچه‌های اتاق دکتری‌مان راجع به قضیه گودل کلی حرف زدم و حرف زدیم. در همین حرف زدن‌ها توصیفی از قضیه گودل به ذهنم رسید که احساس می‌کنم قلب و عُمق قضیه گودل است بدون نیاز به جزئیات فنی آن (گرچه این فهم و توصیفات هیچ وقت بدون درگیر شدن با جزئیات به دست نمی‌آید)

همه داستان از جایی شروع می‌شود که گودل نشان می‌دهد هر زیرنظریه‌ای خاص از نظریه اعداد که در آن ضرب و تقسیم نمایش‌پذیر باشد این قدرت را دارد تا عبارت‌های ریاضی (به
خُب برگردیم* به
موضوع منطق ریاضی، به خاطر روزهای بسیار پرمشغله‌ام کمتر فرصت تمرکز داشتم و کتابش
بسیار تمرکز می‌خواهد چون موضوع حساس است و ظریف ولی به هر حال بخش «معناشناسی
منطق گزاره‌ها» کتاب دکتر اردشیر (کتاب را عوض کردم :)) ) را بیش از سه چهار بار
با فواصل طولانی خواندم تا بفهمم موضوع چیست، دست کم فکر می‌کنم که فهمیده‌ام،
هیجان‌انگیز بود.
تا اینجا تلاش بر این
بود که به صورت نحوی و کاملا صوری به کمک نظریه مجموعه‌ها، گزاره‌های منطق را شکل
مقاله علمی پژوهشی، مقاله است که نوآوری داشته باشد و جستجوی یه بحث جدید در تاریخ علم که قبلا در مورد آن کاری نشده است، دشوار است. این نوآوری نباید فقط در روش جدید، تعریف جدید، مساله جدید و ... در تاریخ علم باشد. هدف اصلی مقاله علمی پژوهشی ایجاد یک استدلال است. یکی از بخش های چنین مقاله ای مرور ادبیات است. در یک مقاله علمی پژوهشی، ادبیات به عنوان اساس وبنیان کار ارائه می شود و بینش جدیدی را که محقق به دنبال ایجاد آن است، پشتیبانی میکند. این مقالات
دیشب تمامش کردم، بی‌نهایت زیبا، بی‌نهایت هیجان‌انگیز و بی‌نهایت بصیرت‌بخش بود. کتاب راجع به قضیه گودل، پیش‌زمینه‌ها و واکنش‌های آدمها به این قضیه بود. طرح کلی اثبات قضیه گودل را هم نوشته بود و تا جایی که با اصل اثبات آن در کتاب منطق ریاضی اندرتون مقایسه می‌کنم، به محتوای اصلی قضیه وفادار بود. برای منی که همین چند هفته پیش اثبات قضیه گودل را به صورتی کاملا فنی خوانده بودم، خواندن حواشی این اثبات، انگیزه‌های خود گودل و فضای فکری آن زما
استنتاج
اسلام، دین هر فرد و هر جمعی است و تا آن اندازه جامعیت دارد که تمامی مراحل زندگی بشر را
دربرمیگیرد. فلذا مسئله مهدویت نیز به عنوان یک گفتمان دینی هم بر بعد فردی توجه
نشان می دهد هم اجتماعی و سیاسی. علاوه بر این، هر بعد وجوه متعددی دارد که تقویت
آنها، در حقیقت، ارکان و عناصر برجسته یک جامعه عاشورایی (مهدوی) را مستحکم می
سازد. آنچه که مهم است تقویت آن وجوه است چرا که تا زمانی که جامعه امام (عج)
نیاید، (مرحله چهارم از مراحل تکاملی انقلاب اسل

اقوام آریایی خصوصا ایرانیان از زمان های باستان به پیروی از آئین و کیش خود به کار نیک و دستگیری از بینوایان توجه داشتند و دارای نذورات و موقوفاتی برای نگهداری آتشکده های خود بوده اند .باید دانست که در ایران باستان کارهای خیری که امروزه از آن به نام وقف یاد میشود مسلما وجود داشته منتها به سه صورت انجام می گرفته که هنوز بین زرتشتیان رواج دارد :

۱: اشوداد : این کلمه را می توان بخشیدن در راه دین یا بخشش در راه خدا معنی کرد و مال مورد بخشش ممکن ا
فیلم لوسی که با ژانر ماورایی و آخرالزمانی (تخیلی )محسوب میشود به نوعی ثابت میکند انسان در طول تاریخ فقط توانسته از 20 درصد مغزش استفاده کند و اگر بتواند به 40 درصد آن برسد به چیزهایی فراتر از انچه تا کنون بدست اورد خواهد رسید و اگر این مقدار به  100 درصد برسد در واقع هیچ جوابی برای آن وجود ندارد جز ء اینکه این انسان دارای قدرتی فراتر از امروز خواهد بود و در واقع این فیلم اثبات میکند که به این رسول باطنی خود اگر پی ببردآنوقت متوجه میشود  که خداوند
English | February6th, 2019 | ISBN: 1119527503 | 323 Pages | True PDF | 8.09 MB
راهنمای مناسب برای شما برای درک درست  الگوی برنامه‌نویسی تابعی
برنامه‌نویسی تابعی اغلب از محاسبات ریاضی شامل آن‌هایی که در هوش مصنوعی و بازی استفاده می‌شوند , استفاده می‌کند . این پارادایم برنامه‌نویسی الگوریتم ‌های مورد استفاده برای محاسبات ریاضی را آسان می‌کند و یک روش دقیق از الگوریتم‌های کدکننده را توسط افرادی ارایه می‌دهد که توسعه دهندگان نیستند . 
کتاب‌های موجود در بازار منحنی یا
یک دست مصنوعی هوشمند برای قطع عضو ، کنترل کاربر و رباتیک را ادغام می کنددانشمندان EPFL در حال توسعه رویکردهای جدید برای کنترل بهتر دستهای روباتیک - به ویژه برای قطع عضو هستند - که کنترل شخصی و اتوماسیون انگشت را برای کنترل بهتر و دستکاری در اختیار دارد. این اثبات بین رشته ای از مفهوم بین مهندسی عصبی و رباتیک با موفقیت در سه آمپول و هفت فرد سالم مورد آزمایش قرار گرفت. نتایج در شماره امروز Intelligence Machine Intelligence منتشر شده است.
این فناوری دو مفهوم را از
  بسم الله الرحمن الرحیم
   چهل سال [از انقلاب] گذشته است. چهل سال زمان زیادی نیست؛ برای عمر تمدّنها چهل‌سالگی آغاز بلوغ و حرکت فکری است. چهل‌سالگی دوران پیری نیست [بلکه] دوران شکوفایی است و این شکوفایی ان‌شاءالله وجود خواهد داشت. زمینه‌های این شکوفایی را انسان دارد مشاهده میکند؛ امروز بحمدالله ایمان دینی در کشور ما خوب است، عزم راسخ در بین ملّت ما خوب است، حضور و آمادگی در میان مردم خوب است، جوانان باایمان و دارای عزم راسخ کم نیستند، زیا
ما همانقدر که به مطالعه تاریخ سیاسی، فرهنگی، اجتماعی اهمیت نمی‌دهیم، به مطالعه «تاریخ علم» هم اهمیت نمی‌دهیم که اگر اهمیت می‌دادیم، شاید امروز علم طور دیگری پیش می‌رفت.
مثلاً «نظریه ریسمان» یا «نظریه همه‌ چیز» مطرح‌ترین نظریه فیزیکی حاضر است و خیلی از کله‌گنده‌های فیزیک که نابغه‌های ریاضی هم هستند، روی آن کار می‌کنند. من همیشه فکر می‌کردم این نظریه، با وجود برخی ایرادات، نظریه‌ای امیدبخش است تا اینکه در کلاس مجازی فلسفه کوانتوم
ما همانقدر که به مطالعه تاریخ سیاسی، فرهنگی، اجتماعی اهمیت نمی‌دهیم، به مطالعه «تاریخ علم» هم اهمیت نمی‌دهیم که اگر اهمیت می‌دادیم، شاید امروز علم طور دیگری پیش می‌رفت.
مثلاً «نظریه ریسمان» یا «نظریه همه‌ چیز» مطرح‌ترین نظریه فیزیکی حاضر است و خیلی از کله‌گنده‌های فیزیک که نابغه‌های ریاضی هم هستند، روی آن کار می‌کنند. من همیشه فکر می‌کردم این نظریه، با وجود برخی ایرادات، نظریه‌ای امیدبخش است تا اینکه در کلاس مجازی فلسفه کوانتوم
در ماده۹۱قانون کار برای کارگران نیز دو
وظیفه مقررگردیده است اول اینکه آنان ملزم به استفاده ونگهداری از وسایل حفاظتی و
بهداشتی و فردی میباشند و دوم اینکه ملزم به اجرای دستورالعملهای مربوطه کارگاه
نیز میباشند بنابراین در بررسی حوادث ناشی از کار باید دقت کافی وتوجه دقیقی به
عمل آورد تا مشخص گردد که کارفرما به چه میزان از وظایف تعریف شده برای وی در ماده
۹۱ قانون کار را به مرحله اجرا گذاشته و درصورتیکه مشخص گردد به علت ناکافی بودن
اجرای وظایفش
شرلوک هولمز نام یک کاراگاه خصوصی خیالی است که متولد یورکشایر انگلستان است و در اواخر قرن ۱۹ و آغاز قرن ۲۰ فعالیت می‌کرده‌است.[۱] هولمز با اشاره به خود به عنوان «کارآگاه مشاور» در داستان‌ها و مهارت‌های ویژه خود از جمله مشاهده دقیق، علم پزشکی قانونی، و استدلال منطقی مشهور است.
شخصیت داستانی شرلوک هولمز نخستین بار در سال ۱۸۸۷ میلادی توسط سر آرتور کانن دویل ساخته و پرداخته شد و در کتاب‌ها مطرح شد.[۲] در نهایت چهار رمان و ۵۶ داستان کوتاه
تحقیق سیستم های HVDC فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: docتعداد صفحات: 80حجم فایل: 2278 کیلوبایت قیمت: 9600 تومان
توضیحات:پروژه رشته برق با موضوع سیستم های HVDC، در قالب فایل word و در حجم 80 صفحه.بخشی از متن:سیستم HVDC بخاطر یک یا چند دلیل از دلایل زیر نسبت به سیستم AC در ولتاژهای بالا ارجحیت دارد:1ـ برای خطوط انتقال بلند با قدرت انتقالی بالا.از نظر اقتصادی و بدون در نظر گرفتن تلفات کم در خطوط انتقال، از سیستم HVDC استفاده می‌شود. بهر حال HVDC به تجهیزات ایس
پادشاه لیدا که در نظر داشت با داریوش پادشاه ایران وارد جنگ شود، برای حصول اطمینان از نتیجه مثبت جنگ با کاهن معبد دلفی مشورت کرد و این پیشگویی را دریافت نمود: «اگر به جنگ داریوش بروی یک امپراتور قدرتمند را نابود خواهی ساخت.» پادشاه لیدا با شادمانی به جنگ داریوش رفت، اما به زودی شکست سختی از او خورد و نزدیک بود خود او هم کشته شود.وقتی از مرگ نجات یافت شکوائیه و نامه گلایه آمیزی به کاهن معبد نوشت. کاهن پاسخ داد که پیشگویی درست بوده است و او در جنگ
شاعران بزرگ پارسی‌گوی (۱۲)
قرن چهارم و نیمه‌ی اول قرن پنجم هجری

عنصری

استاد ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی سرآمد سخن‌وران پارسی در دربار محمود و مسعود غزنوی و استاد مطلق در مدح و غزل و قصیده از رودکی تا زمان خویش است.
از آغاز حیاتش اطلاع روشنی در دست نیست جز آن‌که می‌دانیم که از خاندانی متمکن برخاسته و در عین تنعم به شعر و ادب روی کرده و در این فن شاگردی ابوالفرج سگزی شاعر اواخر قرن چهارم و مداح سیمجوریان را اختیار نموده و علاوه بر شعر
این سخن که اسطوره در ابتدا بخشی از واقعیت بوده است چندان پر بیراه نیست و حداقل رد پایی از واقعیت در هر اسطوره ای دیده می شود. نقطه آغازین هر اسطوره به تجربه فردی یا جمعی پدیده ای بر می گردد  که بنا به عللی تاثیری هیجانی و عمیق بر تجربه کنندگان آن وارد نموده است. این تاثیر به مرور ترکیبات دیگری به خود اضافه می کند و به در طی اعصار و قرون بر بار محتوایی آن افزوده می شود و چنین تغییر و تبدیلی ایستایی نداشته و گذشت زمان نه تنها به کاهش و حذف آنها دام

مقاومت مصالح و سازه های فلزی
Strength of Materials and Steel Structures
همه چیز در مورد مقاومت مصالح و سازه های فلزی

مقاومت مصالح و سازه های فلزی از دروس مهم و اصلی معماری است . این درس به منظور آشنایی دانشجویان با ویژگی ها و رفتار موادتحت تاثیر نیروها وگشتاورهای مختلف و استنتاج ضوابط طراحی ساختمانها و سازه ها بر اساس قوانین حاکم بر رفتار مواد ارائه میگردد .شناخت خصوصیات فولاد و ویژگیهای سازه های فولادی از اهداف دیگر این درس است.بخشی از سرفصل درس :* شناخت خ
مشاور پرورش شترمرغ

تغذیه  
   حدود 70%کل هزینه پرورش شترمرغ را هزینه غذا تشکیل می دهد بنابراین درک آن در ابتدای آغاز به کار پرورش شترمرغ بسیار مهم است. متاسفانه پرورش دهندگان قدیمی و جدید حداقل آگاهی را از این موضوع دارند.  
نخست بعد اقتصادی را در نظر می گیریم. هزینه غذا به خودی خود مهم نیست بلکه تفاوت موجود در درآمد پرنده های پروار شده و هزینه تولید آن ها اهمیت دارد.
علاوه بر محاسبه هزینه تخم، جوجه، پرنده آماده کشتار که همه فاکتورهای مهمی
درماده 19قانون کارشناسان رسمی دادگستری چنین می خوانیم
« اظهار نظر کارشناسی باید مستدل و صریح باشد وکارشناسان رسمی مکلفند نکات و توضیحاتی که برای تبیین نظریه ضروری است و یا توسط شورای عالی کارشناسان مشخص می‌گردد به طور کامل در آن منعکس نمایند. کارشناس رسمی موظف است در حدود صلاحیت خود نظر کارشناسی را به طور کتبی و در مهلت مقرر به مراجع ذیربط تسلیم و نسخه‌ای از آن راتا مدت حداقل پنج سال بعد از تاریخ تسلیم نگهداری نماید.»
هماگونه که ملاحظه می
امروز آتش بس در شمال منطقه ی شرقی فرات در سوریه توسط ترکیه مورد پذیرش قرار گرفت و بنا به اظهارات ترکها، نیروهای کرد سوریه می توانند این آتش بس 5 روزه را مغتنم شمرده و از مناطق اعلام شده توسط ترکیه( کمربند مرزی) عقب نشینی کنند.

ایا ترکیه در  تصمیم خود به تنهایی عمل کرد و دیگر کشورهای درگیر را از نیات خود اگاه نساخت؟ بدون شک با توجه به روابط ترکها با روسیه و ایران و آمریکا، نمی توان فرض کرد که ترک ها به تنهایی عمل نموده اند، بیاییم اندکی در این
کتاب هنر شفاف اندیشیدن با عنوان اصلی The
art of thinking clearly کتابی در زمینه تصمیم‌گیری، شناخت و اشتباه‌ها از
جنبه‌های روان‌شناسی اثر رولف دوبلی است.
رولف
دوبلی، نویسنده، رمان‌نویس و کارآفرین سویسی است و فارغ‌التحصیل ام‌بی‌اِی
و دکترای فلسفه‌ی اقتصاد از دانشگاه سنت‌گالن سویس است. رولف دوبلی به
خاطر نوشتن کتاب هنر شفاف اندیشیدن بسیار معروف شد و کتابش به سرعت در صدر
جدول کتاب‌های پرفروش آلمان قرار گرفت و به زبان‌های متعددی ترجمه شد.
محت
 تعریف واژها و اصطلاحات تخصصی
عوامل روانشناختی:
مشارکت انسان در پدیده تصمیم- گیری روشن است. عواملی از قبیل شخصیت تصمیم گیر، توانائی های او، تجربیات، درک، ارزشهاو نقش او از جمله عوامل مهم در تصمیم گیری می باشند.
عوامل فرهنگی:
محیط دارای لایه های فرهنگی متعددی است که به نام فرهنگ منطقه، فرهنگ کشور و فرهنگ جهانی خوانده می شود. همچنین فرهنگ خود سازمان نیز باید در نظر قرار گیرد. این فرهنگها بر تصمیم فردی و یا سازمانی ما در قالب هنجارهای مورد قبول
در فصل اول نویسنده تعریف ها و قول های بسیاری از دیگران را نقل میکند. در این خلاصه سعی شده است که نظرات نویسنده که در واقع مجموع و برآیندی از دیگر نظرات است. آورده شود و تنها چیز هایی نقل گردد که مفهوم خاصی را بیان میکند. نکته ی دیگر، این که در هر پست نهایتا یک یا دو صفحه ی A4 آورده میشود.
چند تعریف برای پژوهش
 فعالیتی علمی است که در آن از واژه ها و مفاهیم به صورت فنی استفاده می شود و شامل تعریف و باز تعریف مسائل، فرمول بندی فرضیه یا راه حل پیشنهاد ش
در فصل اول نویسنده تعریف ها و قول های بسیاری از دیگران را نقل میکند. در این خلاصه سعی شده است که نظرات نویسنده که در واقع مجموع و برآیندی از دیگر نظرات است. آورده شود و تنها چیز هایی نقل گردد که مفهوم خاصی را بیان میکند. نکته ی دیگر، این که در هر پست نهایتا یک یا دو صفحه ی A4 آورده میشود.
چند تعریف برای پژوهش
 فعالیتی علمی است که در آن از واژه ها و مفاهیم به صورت فنی استفاده می شود و شامل تعریف و باز تعریف مسائل، فرمول بندی فرضیه یا راه حل پیشنهاد ش
شیوه های کهنه آموزشی = آفت خلاقیت کودکان

وقتی در کشورهای پیشرفته، فلسفه به برنامه های درسی دبستان ها اضافه شده است و کودکان شیوه های تفکر، قضاوت و استدلال و استنتاج را از این سنین می آموزند، طبیعی است که برای آموزش و پرورش کودکان در سنین زیر دبستان نیز تمهیدات زیادی اندیشیده اند. اگر کتاب های کودکان و مجلات خاص این سنین در این کشورها را ورق بزنیم متوجه می شویم که کار زیادی در مسائل روانشناختی و جامعه شناسی کودکان انجام داده اند. وجود انبوه ک
مُغالِطِه یا مَغلَطِه (به پارسی سره: دُژفرنود) دلیل آوردن اشتباه یا غیرمجاز برای استدلال است[۱] که از نظر علم منطق به یکی از دلایل زیر نادرست باشد:
نخست آنکه دست‌کم یکی از مقدمات گزاره نادرست باشد؛
دوم آنکه مقدمات گزاره، متضمن نتیجهٔ گزاره نباشد.
مغالطه جزئی از برهان است که به‌طور قابل اثباتی در منطق آن ایراد وجود دارد و بنابراین کلِ برهان را نامعتبر می‌سازد. مغالطه ممکن است برای وارونه کردنِ حقیقت(ها) به کار رود.
مغالطه‌گر کسی اس
مفهوم نفقه
مفهوم نفقه در قانون مدنی طبق ماده 1107:
"نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن ، از قبیل مسکن ، البسه ، غذا ، اثاث البیت و هزینه های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به واسطه مرض یا نقصان اعضاء ."از طرفی دیگر در ماده 1106 قانون مدنی چنین مشاهده می شود که "در عقد دایم نفقه زن به عهده شوهر است ."
و اینک در پاسخ به این سوال که ، آیا نفقه صرفا شامل موارد مذکور است ؟
باید گفت آنچه در این ماده آمده است محدود نیست و ه
سیستم Bubbler
یک تغییر جالب توجه در اندازه‌گیری فشار هیدرواستاتیک مستقیم، استفاده از یک گاز پاکیزه برای سنجش فشار هیدرواستاتیک درون یک مخزن محتوی مایع می‌باشد. این سیستم لزوم تناس مستقیم المان سنجش فشار با مایع فریند را حذف می‌کند، به‌طوری که اگر مایع فرایند خورنده باشد این سیستم می‌تواند بسیار مفید واقع شود. چنین سیستم‌هایی را اغلب سیستم تیوب حباب (bubble tube) یا سیستم لوله‌ی غوطه‌ور (dip tube) می‌نامند. این نام‌ها به خوبی توصیف می‌کنند که در
-رنگین کمان2-دومینو3-پدال4-ستاره5-نیرنگ6-رباط7-پیچ گوشتی8-دست انداز9-فدات10-آسمون11-چاقوکش12-دارچین13-نقاط ضعف14-تاس کباب15-اتوبوس16-زخم زبان17-لیوان18-سیرابی19-شیک پوش20-بلندگو21-سیاتیک22-ستایش23-بمباران24-شیر توشیر25-سیزده به در26-بی برو برگرد27-تخمه آفتابگردان28-تخته سیاه29-پروتون30-خیار قلمی31-سرپرست32-منظور33-مثبت34-تنیس35-شاپور36-از سحری تا افطار می خورم37-یخمک38-بنلادن39-جهان بینی40-چین و چروک41-ساکسیفون42-سرشیر43-اسکیمو44-عابدینی45-ماتریکس46-گلابی47-طوطی48-موجودی49-بت
برآیندی از توزین جنبه های مختلف در ذهن کارکنان است که امکان استنتاج خشنودی، رغبت و تمایل به کار و یا به طور کلی کیفیت زندگی کاری رابرای مشاهده کننده فراهم می‌آورد لذا باتوجه به اهمیت رضایت شغلی، این موضوع همواره مورد توجه مدیران سازمانها قرار گرفته و در این زمینه تحقیقات زیادی در سطح کشور صورت گرفته است. (همان، ۲۱)
یکی از تازه ترین طبقه بندیهائی که در باره نظریه های رضایت شغلی ارائه شده متعلق به لاوسون  و  شن  [۱۴](۱۹۹۸) است .   آنها  نظریه‌
تفکر انتقادی(بخش هفتم)
تفکر انتقادی و عقلانیت
کری س. والترز ( دلیل فکر کردن دوباره، 1994) به مبحث تقاضای عقلانیت فراتر از روش های قدیمی و منطقی در حل مشکلات و تحلیل چیزی که "جامعیت توجیه" نامیده می شود، می پردازد، و همچنین "رفتارهای شناختی مانند تصور، خلاقیت ذهنی، و بینش" را مورد سنجش قرار می دهد. (صفحه 63) این "عملکرد ها" روی اکتشاف، مراحل انتزاعی، نگرش های قانون محوردر راستای حل مشکلات، تمرکز دارند. ذهنی با طرز فکر اصولی و ذهنی با طرز فکر خلاق، بر
خب خوشبختانه فصل منطق مرتبه ۲ سریع تمام شد تا یک سال و دو هفته دست به گریبان بودنم با این موضوع تا حدی پایان یابد و بالاخره بتوانم به سراغ کتابهای دیگری که در کتابخانه خاک می‌خورند بروم. البته دلیل سریع تمام شدنش غیر از نحیف بودن این فصل این هم بود که قبلا پیش پیش خوانده بودم. راستش موضوع زیادی دستگیرم نشد که بنویسم چون هر دو کتاب خیلی خلاصه و سربسته نوشته بودند. اما چیزهایی که فهمیدم را می‌نویسم تا داشته باشم:

در منطق مرتبه دو سورها به جای
تحقیق با موضوع Java CGI How To تحقیق با موضوع Java CGI How To 131صفحه قالب ورد قابل ویرایش

دسته بندی
کامپیوتر و IT

فرمت فایل
doc

حجم فایل
102 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
131

توضیحات:
تحقیق با موضوع Java CGI How To
131صفحه قالب ورد قابل ویرایش
بخشی ازمتن:
به دلیل روشنی کهJava طراحی می شود، برنامه نویس دسترسی آسان به متغیرهای محیط سیستم ندارد. به دلیل روشی که جعبه توسعه (JDK) تنظیم می شود، استفاده از نشانه های چندگانه در استنتاج یک برنامه جدید ضروری است که به خوبی با قالب
روش های پژوهش رفتار
درک علمی رفتار
در ابتدا می خواهیم چشم اندازی از رویکرد علمی نسبت به کسب دانش و تمایز دادن بین پژوهش پایه وکاربردی بدست آوریم.
رویکرد علمی مجموعه ای کلی از روش های جمع آوری و تفسیر شواهد به روشی است که منابع اشتباهات را محدود ساخته وما را به نتایج قابل اتکا برساند.
رویکرد علمی چگونه با سایر روش های یادگیری متفاوت است؟
همیشه جهان پیرامون خود را مشاهده نموده و در جستجوی توضیحی برای آنچه می بینیم و تجربه می کنیم هستیم ولی گاه
خب خوشبختانه فصل منطق مرتبه ۲ سریع تمام شد تا یک سال و دو هفته دست به گریبان بودنم با این موضوع تا حدی پایان یابد و بالاخره بتوانم به سراغ کتابهای دیگری که در کتابخانه خاک می‌خورند بروم. البته دلیل سریع تمام شدنش غیر از نحیف بودن این فصل این هم بود که قبلا پیش پیش خوانده بودم. راستش موضوع زیادی دستگیرم نشد که بنویسم چون هر دو کتاب خیلی خلاصه و سربسته نوشته بودند. اما چیزهایی که فهمیدم را می‌نویسم تا داشته باشم:

در منطق مرتبه دو سورها به جای
شبکه های عصبی در هوش مصنوعی
این مقاله مقدمه ای بر شبکه های عصبی مصنوعی است گونه های مختلف شبکه های عصبی توضیح و شرح داده شده است و کاربرد های شبکه های عصبی، نظیر ANN ها در پزشکی بیان شده و همچنین سابقه ای تاریخی از آن به تفصیل آورده شده است همچنین رابطه بین چیزهای ساختگی و واقعی مورد بررسی قرار گرفته و در مورد آن توضیح داده شده است و به شرح مدل های ریاضی در رابطه با این موضو

دسته بندی
روانشناسی

فرمت فایل
docx

حجم فایل
725 کیلو بایت

تعداد
ریاست محترم دادگاه تجدید نظر استان -----
موضوع: لایحه تجدید نظر خواهی
با سلام و احترام، اینجانبان به وکالت از خانم ن ( تجدیدنظرخوانده ) حسب اظهارات و مستندات ایشان در خصوص تجدید نظرخواهی از رای شماره ....صادره از شعبه 2 دادگاه عمومی حقوقی بخش .... به استحضار عالی می رسانیم :
شرح ما وقع:
تجدیدنظر خوانده ( ردیف اول ) آقای س به شرح مبایعه نامه پیوست به شماره 31967 مورخ 25فروردین نود و شش اقدام به فروش یک دستگاه آپارتمان مسکونی با مشخصات مندرج در مبایعه نامه
ورود به دنیای داده‌های کلان
بیگ دیتا هم اکنون به یک روند فراگیر جهانی تبدیل شده است. یک محقق حوزه تربیت بدنی که تاثیر عادات حرکتی و فعالیت‌های روزانه را بر پارامترهای جسمانی بررسی می‌کند یا محققی که تخصصش روانشناسی است و موضوع مورد علاقه‌اش ویژگی‌های خلقی انسان‌ها طی چرخه عمر است یا یک استاد خبره که به دنبال ارائه محتوای درسی متناسب با سطح توانایی هر دانشجو است یا یک جامعه شناس که می‌خواهد کشف کند نوجوانانی که قصد خودکشی دارند پیش از ا
وجوه اشتراک فیلسوفان ملطى )آیونیایى(

واقعیت این است که همان گونه که مورخان فلسفه به کرّات گفته اند، وجوه اشتراک بین الس، آناکسمندر و آناکسیمنس در تاریخ فلسفه آنقدر هست که بتوان از این سه متفکّر یک مکتب فلسفى استنتاج کرد
این سه فیلسوف در مبحث معرفت شناختى با هم وجه اشتراک بسیار عمده اى دارند. البته این وجه اشتراک، میان این سه فیلسوف ملطى با فیلسوفانِ بعدى هم هست امّا در عین حال ما به عنوانِ نخستین مکتبى که با آن برخورد مى کنیم باید بر این و
ماهرترین وکیل در تهران
ماهرترین وکیل در تهران وکیلی است که سمت های حقوقی از نظر دامنه و مسئولیت بسیار متفاوت است ،
اما برای بسیاری از آنها مهارتهای اصلی لازم است .
ناگفته نماند که شما به استقامت جسمی و  نیرو لازم برای گذراندن وقت در دادگاه ها و دفاتر حقوقی در روزهای طولانی احتیاج دارید .تیم وکیل الرعایا نمی خواهد شما ها در وضعیت نا بسامانی ببیند ،
چرا که این مشکلات و ناراحتی نه تنها برای خود شما اتفاق میافتد بلکه برای این وکلا نیز میافتد .
و
وجوه اشتراک فیلسوفان ملطى )آیونیایى(

واقعیت این است که همان گونه که مورخان فلسفه به کرّات گفته اند، وجوه اشتراک بین الس، آناکسمندر و آناکسیمنس در تاریخ فلسفه آنقدر هست که بتوان از این سه متفکّر یک مکتب فلسفى استنتاج کرد
این سه فیلسوف در مبحث معرفت شناختى با هم وجه اشتراک بسیار عمده اى دارند. البته این وجه اشتراک، میان این سه فیلسوف ملطى با فیلسوفانِ بعدى هم هست امّا در عین حال ما به عنوانِ نخستین مکتبى که با آن برخورد مى کنیم باید بر این و
پایان نامه روانشناسی : نشخوار فکری 
تفکر در بارۀ مشکلاتمان، بدون شک، روشی مؤثر در حل مسائل است. اگر ما در پی آن هستیم که با یکی از جریانات زندگیمان انطباق پیدا کنیم، در بارۀ آن فکر می کنیم، راه حل های مختلف را مرور می کنیم، و سپس یکی از آنها را انتخاب می کنیم. ولی بعضی اوقات، ما در مرحلۀ تفکر در بارۀ مسئله باقی می مانیم و دورتر نمی رویم و این امر بیشتر زمانی می افتد که افکار ما منفی باشند. واتکینز و مولدز[۱] (۲۰۰۵) نشخوارفکری را افکار مربوط به احس
اصل و ترجمه مقاله شبکه ژنتیکی عصبی فازی کنترل کشتی اصل و ترجمه مقاله شبکه ژنتیکی عصبی فازی کنترل کشتی

دسته بندی
کامپیوتر و IT

فرمت فایل
pdf

حجم فایل
181 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
24

اصل و ترجمه مقاله شبکه ژنتیکی عصبی فازی با عنوان :

A Genetically Optimized Fuzzy Neural Network for Ship
Controllers
A Genetically Optimized Fuzzy Neural Network for ShipControllers
شبکه های عصبی فازی ژنتیکی بهینه شده برای کنترل کشتی
Abstract-A novel approach has been promoted for fuzzy
neural ship controllers. An RBF neural network and GA
optimization are employed in a fuzzy neural co
آیا مشتریان خویشتن را می شناسید؟ از ضابطه پژوهش و صحبت با افراد می توانید به مفروضات اضافی برای پیدایش ضبط ی مشتری دست نمایان کنید. عمران طریق، دبیر ی حقیقی این مقاله می گوید:در اواخر دهه ی بیست سالگی، می توانم اطلاعات زیادی را درباره ی افراد ۶۵ سال به بالا به دست بیاورم. شاید بتوانم روی کاغذ بوسیله حس خوبی از آن ها برسم اما هنوز نمی دانم تعامل و گفتگوی حضوری چه حسی دارد؛ بنابراین برای پیدایش پرونده ی افراد مسن باید ابکی کار کنم تا بتوانم نیا
دیدگاه دانشمندان اهل سنت
۱ – ابن ابی‌الحدید معتزلی
این دانشمند حنفی مذهب در ذیل خطبه ۲۲۱ نهج البلاغه می‌ گوید: «این خطبه از عمقی عجیب برخوردار است و حاوی الفاظی بلیغ، مشکل و فصیح است که اگر کسی این فصل از نهج البلاغه را بررسی کند خواهد فهمید که آنچه معاویه گفته است که: «علی بلاغت را برای قریش بنیان‌گذاری کرده»، صحیح گفته است».
ابن ابی‌الحدید سپس می‌ گوید: «اگر تمام فصحای عرب در جایی جمع باشند و این خطبه بر آنان قرائت شود شایسته است همگی به
بله! بعضی مواقع آمار هم فاسد می شود شاید اصلا همیشه فاسد یاشد و بدتر اینکه مادر تمام فساد ها باشد. اما در هر صورت آمار موجودی بی اختیار است، که بهشت و جهنم برایش فرق نمی کند، بلکه این کاربر است که از ان سوأ استفاده می کند. یکی از اساتید قدیمی دانشگاه تهران می گفت: اگر دروغ بزرگ می خواهید بگویید، از آمار استفاده کنید. تعریف فساد هم معلوم نیست، هرکسی فساد را در چیزی می داند. که گاهی انها متضاد هم هستند. مثلا جاه طلبی یا خود محوری، یکی از پایه های فس
توسعه هوش مصنوعی یکی از راه‌های امیدبخش برای بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان است. هوش مصنوعی قابلیت های بسیار زیادی را برای توسعه دهندگان فراهم می آورد و می‌تواند کسب‌وکار ها را به سطوح بالاتری ارتقا دهد. اگر وظیفه ایجاد یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی را به عهده داشته باشید کدام زبان برنامه‌نویسی را باید انتخاب کنید؟ این یک سوال گیج‌کننده است.
فهرستی از رایج‌ترین و محبوب ترین زبان‌های برنامه‌نویسی هوش مصنوعی را تهیه کرده‌ایم. این زبان
مقاله جدید پیرامون فلسفه علم را در خبرگزاری مهر در اینجا، و هم در ادامه همین وبلاگ می توانید مطالعه نمائید. 
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-سید مهدی دزفولی: فلسفه علم از زمان پیدایش خود در ابتدای قرن بیستم همواره با این سوال مواجه بود که دقیقا به چه حوزه ای در علوم تجربی باید بپردازد و مسائل و دغدغه های آن چیست؟
از جمله مواردی که واژه«فلسفه»به صورت «مضاف»به کار می‏ رود، در خصوص اصطلاح «فلسفه علم» می‏ باشد. در مورد اینکه ماهیت فلسفه علم چی
مقاله جدید پیرامون فلسفه علم را در خبرگزاری مهر در اینجا، و هم در ادامه همین وبلاگ می توانید مطالعه نمائید. 
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-سید مهدی دزفولی: فلسفه علم از زمان پیدایش خود در ابتدای قرن بیستم همواره با این سوال مواجه بود که دقیقا به چه حوزه ای در علوم تجربی باید بپردازد و مسائل و دغدغه های آن چیست؟
از جمله مواردی که واژه«فلسفه»به صورت «مضاف»به کار می‏ رود، در خصوص اصطلاح «فلسفه علم» می‏ باشد. در مورد اینکه ماهیت فلسفه علم چ

یک: کلیات موضوع
کار "منتقد" یا "تحلیلگر" درست در لحظه دگردیسی "گزاره" به "متن" آغاز می‌شود. یک متن –که می‌تواند یک داستان، یک جستار، یک فیلم سینمایی و یا یک قطعه موسیقی باشد- از آن لحاظ تشخص یافته که شبکه پیچیده، درهم‌تنیده و بعضا ناهمسانی از دال‌ها و مدلول‌هاست. مثلا یک فیلم سینمایی، که احتمالا غامض‌ترین نوع متن است، را در نظر بگیرید. شبکه‌ای از دال‌ها و مدلول‌ها در داستان فیلم وجود دارد. برخی از اطلاعات با مولفه‌های بصری‌ای چون کادرب
هویت مفهومی است که از قدیم، شاید از اولین باری که بشر تفکر را دریافت، موضوع
تدقیق و تفسیر انسان ها بوده. تقریباً هیچ انسانی نیست که به هویت فکر نکرده باشد
و آن را در زندگی روزمره ی خود در نیافته باشد. واژه ی هویت، از هو به معنای او و
یت که پسوندی ضمیر ساز است اشتقاق یافته (1) که به معنای که بودن است. یعنی انسان
کیست. بر این اساس، بهترین ترجمه برای بیان فارسی مفهوم هویت، همان کیستی می باشد
که در کنار ماهیت یا چیستی، از موضوعات مورد علاقه فلاسفه هست
هندسه ((به یونانی: γεωμετρία)، ژئو«زمین»، مترون «اندازه‌گیری») شاخه‌ای ازریاضیات است که با شکل، اندازه، موقعیت نسبی اشکال و ویژگی‌های فضا سروکار دارد. ریاضی‌دانی که در شاخهٔ هندسه کارمی‌کند هندسه‌دان نامیده می‌شود. هندسه به‌طورمستقل درپاره‌ای از تمدن‌های اولیه به شکل بدنه‌ای از دانش عملی در مورد طول، مساحت و حجم ظهور کرد و پایه‌ریزی آن به عنوان یک دانش رسمی ریاضی در زمان تالس (قرن ششم پیش از میلاد) آغاز شد. در قرن سوم پیش از میلا
یادداشت جدیدم در خبرگزاری مهر را می توانید هم در سایت این خبرگزاری (اینجا) مطالعه نمائید و هم در ادامه از نظر شما می گذرد.
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-سید مهدی دزفولی*: پیش از این در سلسله مقالاتی که به صورت جسته و گریخته درخبرگزاری مهر منتشر شد، به بررسی گزینشی ابواب مختلف در فلسفه علم از جمله فلسفه زیست شناسی، فلسفه زبان؛ فلسفه ذهن و همچنین بررسی مساله اختیار یا عدم اختیار پرداختیم.
مسائلی که تشکیل دهنده بخش های مهم و عمده ای از فلسفه ع
یادداشت جدیدم در خبرگزاری مهر را می توانید هم در سایت این خبرگزاری (اینجا) مطالعه نمائید و هم در ادامه از نظر شما می گذرد.
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-سید مهدی دزفولی*: پیش از این در سلسله مقالاتی که به صورت جسته و گریخته درخبرگزاری مهر منتشر شد، به بررسی گزینشی ابواب مختلف در فلسفه علم از جمله فلسفه زیست شناسی، فلسفه زبان؛ فلسفه ذهن و همچنین بررسی مساله اختیار یا عدم اختیار پرداختیم.
مسائلی که تشکیل دهنده بخش های مهم و عمده ای از فلسفه ع
صنعت بردگیم یکی از حوزه‌های پرطرفدار در دنیا می‌باشد که متاسفانه در ایران آنچنان که باید به این صنعت توجه نشده است و تا حدود مهجور باقی مانده است. در چند سال اخیر اما شاهد رشد کافه‌های بازی، گروه‌های تولید کننده بردگیم، طراحان جدید و عرضه این دسته از محصولات در فروشگاه‌های مختلف بوده‌ایم و تا حدودی امروزه افراد بسیار زیادی در داخل کشور به این نوع سرگرمی رو آورده‌اند.

بهترین بردگیم های ایرانی برای آشنایی با این صنعت
شاید زمانی که اسم
مدتی است که در شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام و توییتر می‌بینم که دوستانم ویدیوهایی را ارسال می‌کنند که در آن‌ها از رهگذران کوچه‌ها و خیابان‌های شهری(که معمولا تهران یا اصفهان است) سوال‌هایی پرسیده می‌شوند و گزیده‌هایی از پاسخ‌های این رهگذران به ما نشان داده می‌شوند. 

احتمالا اگر با این نوع از محتوا روبرو شده باشید، متوجه منظور من شده‌اید. سوال‌ها هم از شیر مرغ هستند تا جان آدمیزاد،‌ازکتاب خواندن و نخواندن هستند تا نظر مردم در مو
کتاب های قصه کودکی ای که در این مطلب معرفی می شوند همگی یا چندجلدی هستند یا شامل چندین داستان در یک کتاب هستند. کتاب ها بیشتر با محوریت حیوانات هستند.در این مطلب ما ۷ کتاب داستان کودک معرفی می‌کنیم؛ لیست کتاب های که در این مطلب در این قسمت آورده شده اند:
جدول داستان های پیش دبستانی
قصه‌هایی برای ۱ تا ۶ ساله‌ها
لنگه جوراب گمشده و ۱۰ قصه دیگر
دایناسوری که حمام نمی‌رفت و ۱۱ قصه دیگر
دندان درد تمساح کوچولو و سه قصه دیگر
شتری با سه کوهان و ۴ قصه د
خلاق بودن ، صفتی است که بسیاری از افراد آن را غیر قابل یادگیری می دانند و معتقدند که این ویژگی ناشی از یک استعداد ذاتی یا یک میل طبیعی انتزاعی است اما لازم است بدانید کارهایی وجود دارد که می توانید از طریق آن ها جنبه خلاق خود را تقویت کنید .
خلاقیت بیشتر شبیه یک مهارت قابل یادگیری است تا یک ویژگی ذاتی . اگر خلاقیت را توانایی پرورش ایده بر اساس فرضیه های بنیادین بدانیم این نوع استنتاج کردن بر الگوهای قابل مشاهده متکی است و بنابراین قابل آموزش ا

برخی معتقدند که این پادشاه از پدران سرمایه‌دارهای امروزی بوده که نسل به نسل رسم محافظت از خود را به فرزندانش رسانده است! مدتی است که تب استخدام بادیگارد (محافظ شخصی) در میان برخی اقشار جامعه(برای خودشان، همسرشان و فرزندانشان) بالا گرفته است! دکتر امیر رستگار خالد، مدیر گروه جامعه شناسی دانشگاه شاهد، معتقد است: «وجود بادیگاردها و محافظان شخصی ابعاد مختلفی دارد. تشدید شکاف‌ها و نابرابری‌های اجتماعی و حرکت جامعه به سمت قطبی شدن از آن ج

چه
چیزی علم را از شبه علم، ضدعلم، و غیرعلم (مانند فلسفه) جدا می‌کند؟ برای پاسخ به
این سوال باید معیارهایی پیدا کنیم که بر سر آن‌ها به توافق برسیم، تا بعد بتوانیم
بگوییم که چه چیزی علم است و چه چیزی علم نیست. به طور کلی با پنج معیار عمده می‌توانیم
یک نظریه‌ی علمی را از نظریه‌ای غیرعلمی جدا کنیم. این معیارها عبارتند از:
آزمون
پذیری عمومی:
موضوعات، قوانین، تئوری‌ها و توضیحات علمی باید نزد عموم دانشمندان قابل آزمایش
باشد. اگر نتوان قضایا و ا
نه از
کودکی هیچکاک‌باز و کوبریک‌دوست و اسپیلبرگ‌شناس بوده‌ام، نه در نوجوانی از اصطلاحات
ماسکه و لانگ‌شات و کلوزآپ سر درمی‌آورده‌ام، نه مادرم تهیه‌کننده و پدرم کارگردان
بوده است، و نه جلوی تلویزیون زاده و در سینما پرورده شده‌ام. در کل، چندان اهل فیلم
و سینما نبوده‌ام و نیستم؛ اما دیگر آن‌قدرها درک و هوشم هست که خام هیاهوی
تبلیغات نشوم و بتوانم شاهین را از کلاغ تشخیص بدهم. در فیلم‌های امسال جشن‌واره‌ی
فیلم فجر، بی‌منطقیِ روایت‌ها
قلمرو تحقیق:
-قلمرو موضوعی تحقیق: قلمرو موضوع این تحقیق، حوزه های تصمیم گیری چند معیاره فازی و معیارهای مالی را شامل می‌شود.
-قلمرو زمانی تحقیق: قلمرو زمانی از لحاظ دوره انجام تحقیق سال  91 و 92 و از لحاظ دوره گردآوری داده ها، سال های86 تا 90 را در بر می‌گیرد.
-قلمرو مکانی تحقیق: شرکتهای مواد غذایی و آشامیدنی حاضر در بورس اوراق بهادار سال های 86 تا 90 را شامل می‌گردد.
1-10 جامعه آماری
جامعه آماری تحقیق شرکتهای تولید مواد غذایی و آشامیدنی را شامل می شو
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نابرابری های اموزشی
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نابرابری های اموزشی

دسته بندی
روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل
docx

حجم فایل
90 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
43

هرقلیطوس (هراکلیتوس)
 وی از بزرگان حکمای باستان و از اهل افسیوس است. هرقلیطوس جهان را به رودی تشبیه می­کند که همواره روان است و هر لحظه مانند لحظه­ی دیگر نیست. وی معتقد است که نسبت به هیچ چیز نمی­توان گفت می­باشد بلکه باید گفت می­شود و شد
برای مشاهده یادداشت جدیدم در خبرگزاری مهر، پیرامون تاریخ علم و چیستی فلسفه علم می توانید اینجا را کلیک کرده و یا در ادامه یادداشت را مطالعه نمائید.
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-محمدمهدی دزفولی: فلسفه علم، به مثابه یک رشته فلسفی مستقل، عمری کوتاه دارد. بحث های مربوط به این رشته در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم مطرح شد و نظرهای بسیاری را به سوی خود جلب کرد. بعدها با شکل گیری حلقه وین، فیلسوفان تحلیلی بحث های فلسفه علم را به صورت جدی تر
برای مشاهده یادداشت جدیدم در خبرگزاری مهر، پیرامون تاریخ علم و چیستی فلسفه علم می توانید اینجا را کلیک کرده و یا در ادامه یادداشت را مطالعه نمائید.
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-محمدمهدی دزفولی: فلسفه علم، به مثابه یک رشته فلسفی مستقل، عمری کوتاه دارد. بحث های مربوط به این رشته در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم مطرح شد و نظرهای بسیاری را به سوی خود جلب کرد. بعدها با شکل گیری حلقه وین، فیلسوفان تحلیلی بحث های فلسفه علم را به صورت جدی ت
وارن بافت (Warren Buffett) عبارت معروفی در زمینه ریسک دارد: ریسک، ناشی از عدم آگاهی از کاری است که در حال انجام آن هستیم.
در واقع اگر از سمت دیگری به این عبارت کوتاه توجه کنیم، خطر جهل و ناآگاهی از "پذیرفتن مسئولیت بدون دانش کافی" در یک کار رو هم می شه استنتاج کرد. به عبارتی، هرگاه، بدون آگاهی از ابعاد مختلف یک مشکل، بخواهیم به حلّ اون مشکل بپردازیم، به نوعی موجبات ایجاد ریسک رو فراهم کرده ایم.
قطعاً مثال ها و مصادیق متعددی در این زمینه می تونه در ذهن ه
فهرستی از ١٠٠ شخصیت تأثیرگذار در تاریخ جهان که توسط اخترفیزیک‌دان آمریکایی مایکل اچ. هارت تهیه شده است:
١. محمد بن عبدالله (٥٧٠-٦٣٢ م) پیامبر اسلام و فرمانروای اعراب
٢. آیزاک نیوتن ١٦٤٣-١٧٢٧ م فیزیک‌دان، ریاضی‌دان، فیلسوف و کیمیاگر انگلیسی؛ طراح نظریه گرانش و قوانین حرکت
٣. عیسی مسیح (٤ ق م-٣٠/٣٣ م) بنیان‌گذار مسیحیت
٤. بودا (٥٦٣-٤٨٣ ق م) فیلسوف هندی و بنیان‌‌گذار دین بودایی
٥. کنفوسیوس (٥٥١-٤٧٩ ق م) فیلسوف چینی
٦. بولس مقدس (سنت پل) (٤ ق م-٦٢
تئوری مبادله
در دید نظریه‌پردازان مبادله (فایده‌گرا) انسان‌ها موجوداتی هستند که هدف و مقصود دارند. آن‌ها هزینه‌های هر یک از جایگزین‌های گوناگون را برای محقق ‌ساختن اهداف مذکور محاسبه می‌کنند. ما موجوداتی هستیم که  تلاش می‌کنیم تا در یک وضعیت، از یک سو منفعتی را جلب کرده و از سوی دیگر، هزینه‌ها را کاهش دهیم… . برای نظریه‌پردازان مبادله، در نهایت همه روابط اجتماعی عبارت‌اند از مبادلاتی که صورت می‌گیرد بین عاملانی که برای گرفتن مناف

مواردی که در بخش زیر آمده است مربوط به مشکلات احتمالی پکیج پرلا بوتان میباشد. پکیج پرلا بوتان یکی از بهترین پکیج های ساخته شده در کشور است. از خصوصیات فوق العاده این دستگاه میتوان حساسیت زیاد به خروج دود را عنوان نمود. علاوه بر این، پکیج پرلا بوتان حساسیت زیادی به ولتاژ ورودی دارد.  متن زیر پرسش و پاسخ هایی است که توسط سرویسکاران و اساتید، مطرح و پاسخ داده شده است. کرمان تاسیسات به صورت مرتب در حال جمع آوری چنین متن هایی برای پکیج های مختل
دومین بار است که شروع می‌کنم به نوشتن، کتابی است از هانس‌یوهان گلوگ، ترجمه یاسر خوشنویس از انتشارات ترجمان. انگیزه اصلی این که می‌روم سراغ این کتاب، آشنایی با فلسفه تحلیلی به عنوان یکی از جریان‌های مهم فلسفه است و صد البته دیدن جایگاه نسبی‌گرایی که بحث آن را فراوان داشتم. راستش اوایل کتاب که مقدمه بود فهمیدم که جمله بندی نسبتا بدی دارد و تا حدی تخصصی است اما فصل دوم آن که مرور تاریخی بود به قدری هیجان‌انگیز و پر از بصرت‌های زیبا بود که ت
یا «به تعداد آدم‌ها راه هست برای رسیدن به جمع نسبیتیِ سرعت‌ها!»

نسبیت خاص -برای ذهن گالیله‌ای ما- نتیجه‌های اولیۀ غریب و درعین‌حال دوست‌داشتنی‌ای دارد. ساختار ریاضی زیبا و محکم این نظریه و تمام نتیجه‌های عجیب‌وغریب آن با شروع از 2 اصلی که اینشتین فرض کرد به‌راحتی قابل ردیابی هستند، یعنی اصل نسبیت و اصل ثابت‌بودن سرعت نور از دیدگاه دست‌گاه‌های مرجع لخت مختلف. اصل نسبیت -در یک کلام- نمودِ تمام‌وکمالِ زیبایی‌شناسی فیزیک‌دان‌ه
بسمه تعالی
یادداشت حجت الاسلام باقر آزادبخت –زید عزه-
·       
نسخه کامل
جوانان و تحقق بیانیه #گام_دوم_انقلاب
v    اهمیت و جایگاه بیانیه #گام_دوم
بیانیه گام
دوم به معنای واقعی کلمه، سرمایه فکری مردم و‌ کارگزاران برای ساختن آینده ایران اسلامی
است. سرمایه است چون کارآمدی دارد و‌ پاسخ «چه بود؟»، «چه هست؟» و «چه باید کرد؟» را
در مورد امور کشور در سطح راهبردی و‌ ارزشی بیان می کند. سرمایه واقعی است چون به محصول
اندیشه کسی است که در بالاترین سطوح
آلبرت انیشتین در چهاردهم مارس 1879 در شهر اولم که شهر متوسطی از ناحیه و ورتمبرگ آلمان بود متولد شد. اما شهر مزبور در زندگی او اهمیتی نداشته است، زیرا یک سال بعد از تولد او خانواده وی از اولم عازم مونیخ گردید. پدر آلبرت ، هرمان انیشتین کارخانه‌ کوچکی برای تولید محصولات الکترو شیمیایی داشت و با کمک برادرش که مدیر فنی کارخانه بود از آن بهره‌برداری می‌کرد. گر چه در کار معاملات بصیرت کامل نداشت. پدر آلبرت از لحاظ عقاید سیاسی نیز مانند بسیاری از مر
آرامش، اولین رکن یک جنگجوی شجاع است. شجاعت انکار ناپذیر همراه با روحی آرام که ظاهری آراسته می سازد. نظم و ترتیب عناصر مهم اخلاقی شرقی هاست. همواره مشاهده شده است که چینی ها، ژاپنی ها و کره ایی ها تشکیل دهنده این فرهنگ بوده اند. فرهنگی که در فراز و فرود، تنگنا و خوشی طی قرون متمادی استوار باقی ماند و تغییر چندانی نکرد. ژاپن یکی از کشورهایی است که فرهنگ دیرینه خود را در کنار دنیای به روز امروزی نگه داشته است. فرهنگ جنگاوری عدالتمند، نیز از فرهنگ
آرامش، اولین رکن یک جنگجوی شجاع است. شجاعت انکار ناپذیر همراه با روحی آرام که ظاهری آراسته می سازد. نظم و ترتیب عناصر مهم اخلاقی شرقی هاست. همواره مشاهده شده است که چینی ها، ژاپنی ها و کره ایی ها تشکیل دهنده این فرهنگ بوده اند. فرهنگی که در فراز و فرود، تنگنا و خوشی طی قرون متمادی استوار باقی ماند و تغییر چندانی نکرد. ژاپن یکی از کشورهایی است که فرهنگ دیرینه خود را در کنار دنیای به روز امروزی نگه داشته است. فرهنگ جنگاوری عدالتمند، نیز از فرهنگ
با سلام و عرض ادب
حالتون چطوره چه خبرا چه میکنین؟؟
هوا و زمین و زمان رو میبینین چقدر دلنشین و لذت بخش شده؟؟
چند سال پیش یه مطلب در رابطه با شاخصه های جذابیت نوشته بودم، خیلی برام جالب بود، الان در ادامه خلاصه ای از مطلب چند صفحه ای که در تیر و مرداد سال 1389 نوشته شده جلب میکنم:
الان
دقیقا" ساعت ۸ شبه و همین الان خانوادم رو پیاده کردم و یه ذره جلو تر
از خونه عروس خانم پارک کردم تا برن و ببینن و بیان !
چند تا کاغذ
تبلیغاتی که تو ماشین انداخته بود
افلاطون با توجه به تربیت خانوادگى اش سعى داشت به عرصه سیاست وارد شود و یک رجل سیاسى شود ولى پس 226 افلاطون از محاکمه سقراط، سیاست را عرصه پر خطرى دید و عملا خویش را از صحنه سیاست کنار کشید. به نظر مى آید تمامى آرا و افکار او نشان دهنده مقاصد سیاسى وى است; یعنى او یک نظریه پرداز سیاسى است، گرچه در عمل سیاسى نبود.
آنچه از آثار افلاطون باقى مانده است، به صورت مکالمه است. این گفتگوها از لحاظ هنرى هم بسیار ارزشمند است و تنها ارزش فلسفى ندارند. روش افلا
 دخترانه های  یک ذهن  خوددرگیر   ( شهروز براری صیقلانی )←شین بازنشر      من   هفته رو   خیس ،  و  بالدار ، بطور  سینه خیز  و با  درد پریود گذراندم . ما دهه ی  شصتی ها خیلی ماهیم .   والا...  خلاصه  با بی حوصلگی  سوار بر قایق تکنفره ای   در تلاطم دریای طوفانی  از جنس  دخترانه های ماهانه ، پارو زدم تا ساحل  ارامش  رو از پشت  امواج غریب در غم انگیزترین  لحظات هفته ،یعنی   غروب جمعه  دیدم  از دل درد و  کلافگی خسته بودم و  زدم زیر گریه ، تا  به خواب رف

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها