نتایج جستجو برای عبارت :

6 ژانویه 1854

با یاد تو که غصه شماری کنم حسن(ع)
جاری ز چشم، اشک بهاری کنم حسن(ع)

تا که رسم به روضه ی سبز مصیبتتسوگند بر تو لحظه شماری کنم حسن(ع)

باید اجازه از طرف مادرت رسدتا از جگر به یاد تو زاری کنم حسن(ع)

پنجاه شب برای حسین تو سوختمتا اشک ناب بهر تو جاری کنم حسن(ع)

حتی نوادگان تو صاحب حرم شدندکی می شود برای تو کاری کنم حسن(ع)

گنبد نه، ضریح نه، تنها برای توباید که فکر سنگ مزاری کنم حسن(ع)

تنهاترین امامی و بی کس ترین غریبگریه بر آنکه یار نداری کنم حسن(ع)

نخستین تمبر پستی جهان (پنی‌سیاه که تصویر ملکه ویکتوریا بر آن بود) در سال 1840 در انگلستان منتشر شد. انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی در ایجاد خدمات پستی و انتشار تمبر در شمال آفریقا و  خاورمیانه تاپیر داشته‌اند.
نخستین کشورهای آسیایی و اسلامی که به انتشار تمبر روی‌آوردند، هند (1854)، عثمانی (1863) و مصر (1866) بودند. به رغم اینکه تمبر پستی در شمال افریقا و خاورمیانه بیش از 100 سال قدمت دارد، تا همین اواخر به تمبرشناسی اسلامی توجه چندانی نشده بود. 

ا
گئورک اهم فیزیکدان آلمانی(۱۷۸۹-۱۸۵۴)پی برده بود که نسبت جریان عبوری از خط در دمای ثابت با ولتاژ آن متناسب و با مقاومت آن نسبت عکس دارد،قانون اهم عبارت است از نسبت اختلاف پتانسیل(افت ولتاژ) در دو سر یک جسم نسبت به شدت جریانی که از آن عبور میکند.

در فرمول های فوق R(مقاومت الکتریکی)Vپتانسیل الکتریکی(یا افت ولتاژ)I شدت جریان عبوری است.
برای درک بهتر قوانین اهم بهتر است از مثلث قوانین اهم استفاده کنیم،برای درک بهتر نسبت ها فرمول ها را از بالای مثلث
-چرا اصلا کسی باید یادش باشه؟
از صبح زود که شرلوک از خواب بیدار شده بود این جمله را مرتب در ذهنش تکرار می کرد.اصلا حوصله ی انجام آزمایشات شیمی اش را هم نداشت.
-حتی جان هم یادش نیست.
این فکر مدام در ذهن شرلوک تکرار می شد.در همان لحظه خانم هادسون در اتاق را زد و وارد شد.
-شرلوک،از صبح تا حالا 500 بار عرض این اتاق رو طی کردی.چی شده؟
-هیچ چی خانم هادسون.هیچ چی.
-به من دروغ نگو شرلوک.توی این سال ها کاملا با اخلاقت آشنا شدم.بگو چی شده.
-گفتم که هیچ چی خانم هاد
سلام
من متوجه نمیشم چه جور میگن ازدواج موجب رشد و تعالی اخلاقی میشه... ؟!
پس چرا من از وقتی که ازدواج کردم نه باعث شد معنوی تر بشم و نه موجب رشد و بهتر شدن خصوصیات اخلاقیم شد؟!فقط آرامش در بعضی اوقات زندگی دارم که مشکلاتی هم همراهش داره.
نمیخوام نظر کسی رو نسبت به ازدواج بد کنم ولی میخوام بگم همچین هم که تعریف میکنند نیست ...
مرتبط:
شوهر بد اخلاقم رو عاشق خودم کردم
پول، زن و شوهر رو از نظر اعتقادی و اخلاقی به هم نزدیک می کنه؟
اخلاق به تنهایی میتونه
هانری پوانکاره ١٨٥٤-١٩١٢ م ریاضی‌دان، فیزیک‌دان نظری و فیلسوف علم فرانسوی
علامه سید علی قاضی طباطبایی (١٨٦٦-١٩٤٧ م) عالم و عارف شیعی ایرانی
هارولد کلیتون یوری ١٨٩٣-١٩٨١ م شیمی‌فیزیک‌دان آمریکایی و کاشف دوتریوم
دوک الینگتون ١٨٩٩-١٩٧٤ م آهنگساز و پیانیست جاز آمریکایی
هیروهیتو ١٩٠١-١٩٨٩ م امپراتور ژاپن، ١٩٢٦-١٩٨٩ م
فرد زینه‌مان ١٩٠٧-١٩٩٧ م کارگردان آمریکایی زادۀ اتریش
زوبین مهتا ١٩٣٦-م رهبر ارکستر هندی
جری ساینفیلد ١٩٥٤-م استندآپ‌ک
امام صادق (علیه‎السلام)
26. لِلصَّائِم فَرحَتانِ: فَرحَةٌ عِندَ إفطارِه و فَرحَةٌ عِندَ لِقاءِ رَبِّه
 براى روزه‎دار دو سرور و شادی است:1- هنگام افطار2- هنگام لقاء پروردگار (وقت مردن و در قیامت)
وسائل الشیعه، ج 7، ص 290 ح‏6
امام صادق (علیه‎السلام)
27. مَن أفطَر یَومَاً مِن شَهرِ رَمضان خَرَجَ رَوحُ الإیمانِ مِنه
هر کس یک روز ماه رمضان را (بدون عذر)، بخورد؛ روح ایمان از او جدا مى‏شود.
من لایحضره الفقیه، ج 2، ص 73، ح 9
امام صادق (علیه السلام)
28. اَم
١٨٢٦ م: ملااحمد نراقی (عالم شیعی)
١٨٣٣ م: عباس‌میرزا (ولیعهد و نایب‌السلطنه فتحعلی‌شاه قاجار)
١٨٣٤ م: فتحعلی‌شاه قاجار (شاه ایران)
١٨٤٨ م: محمدشاه قاجار (شاه ایران)
١٨٥٠ م: باب سید علی‌محمد شیرازی (بنیان‌گذار فرقه بابیه)
١٨٥٤ م: قاآنی (شاعر)
١٨٥٧ م: عباس فروغی بسطامی (شاعر)
١٨٦٩ م: میرزا اسدالله‌خان غالب (شاعر ایرانی هندی)
١٨٧٠ م: الکساندر کاسیموویچ کاظم‌بک (محمدعلی کاظم‌بیگ) (خاورشناس و تاریخ‌نگار ایرانی آذربایجانی)
١٨٧٨ م: میرزا فتحع
رده بندی باشگاه های جهان

رتبه
تیم

1
بارسلونا اسپانیا
2061
3+

2
منچسترسیتی انگلیس
2023
10+

3
لیورپول انگلیس
2022
14+

4
بایرن مونیخ آلمان
1939
1-

5
آژاکس آمستردام هلند
1927
17+

6
یوونتوس ایتالیا
1925
1-

7
اتلتیکومادرید اسپانیا
1896
2-

8
پاریس سنت ژرمن فرانسه
1860
1+

9
رئال مادرید اسپانیا
1854
8-

10
چلسی انگلیس
1812
4-

رده بندی باشگاه های آسیایی

رتبه در جهان
رتبه در آسیا
تیم

71
1
چونبوک موتورز کره جنوبی
1649
27+

87
2
الدحیل قطر
1634
85+

90
شرلوک هولمز نام یک کاراگاه خصوصی خیالی است که متولد یورکشایر انگلستان است و در اواخر قرن ۱۹ و آغاز قرن ۲۰ فعالیت می‌کرده‌است.[۱] هولمز با اشاره به خود به عنوان «کارآگاه مشاور» در داستان‌ها و مهارت‌های ویژه خود از جمله مشاهده دقیق، علم پزشکی قانونی، و استدلال منطقی مشهور است.
شخصیت داستانی شرلوک هولمز نخستین بار در سال ۱۸۸۷ میلادی توسط سر آرتور کانن دویل ساخته و پرداخته شد و در کتاب‌ها مطرح شد.[۲] در نهایت چهار رمان و ۵۶ داستان کوتاه
پاورپوینت معرفی بخش مراقبت ویژه

پاورپوینت معرفی بخش مراقبت ویژه

60اسلاید چنداسلاید به زبان انگلیسی

تعریف مراقبت ویژه
l
lکلیه اقدامات اختصاصی که در جهت بازگشت بیماران بدحال تحت نظارت دائم انجام میشود
lدر واقع هدف مراقبت ویژه مانیتورینگ مستمر در جهت کاهش میزان مرگ و میر است
تعریف بخش مراقبت ویژه:
lبخشی است که بدحالترین بیماران بوسیله ماهرترین پرسنل پرستاری و پزشکی تحت بهترین شرایط و جدیدترین وسایل مجهز تحت درمان قرار میگیرد
تاریخچه
شاید «میدان سن مارکو» از شهرت بیشترین برخوردار باشد اما به راستی، «پل ریالتو» قلب ونیز است. این پل بین سال‌های ۱۵۸۸ و ۱۵۹۱، در عرض تنها سه سال ساخته شد. هدف از ساخت پل ریالتو این بود که جایگزین دائمی به جای پل قایق و سه پل چوبی دیگر باشد که از قرن دوازدهم بر روی گراند کانال ساخته شده بودند. تا زمان ساخت «پل آکادمیا» در سال ۱۸۵۴، پل ریالتو تنها مسیر عبور عابرین پیاده از عرض گراند کانال بود.
قوس هفت و نیم متری پل ریالتو به این منظور طراحی شد که ک
معرفی برند های مشهور جهان : برند گوچی (GUCCI)
برند ایتالیایی گوچی در سال ۱۹۲۱ توسط گوچیو گوچی تاسیس شد.
این برند در زمینه تولید انواع پوشاک، اکسسوری، کالاهی چرمی، کیف، کفش، زیورآلات، عینک آفتابی و … فعالیت می کند.
معرفی برند های مشهور جهان : برند شانل (CHANEL)
در سال ۱۹۰۹ گابریل کوکو برند شانل را در فرانسه تاسیس کرد.
بازیگر مشهور مرلین مونرو تاثیر زیادی در به معروف شدن برند شانل داشت.
این برند در زمینه تولید پوشاک، لوازم آرایشی، جواهرات و … فعالیت
این برند در زمینه تولید انواع پوشاک، اکسسوری، کالاهی چرمی، کیف، کفش، زیورآلات، عینک آفتابی و … فعالیت می کند.
لیبل زن زبرا ZT230
سیستم چاپ: حراراتی مستقیمعرض چاپ: 104 میلیمترسرعت چاپ: 152 میلیمتر در ثانیهوضوح چاپ: 300 dpi

معرفی پرینتر لیبل زن زبرا ZT230 203dpi
لیبل پرینتر زبرا Zebra ZT230 300dpi  یک لیبل پرینتر صنعتی است که به منظور چاپ لیبل با حجم بالا طراحی و تولید شده است.
از این پرینتر لیبل زن در فروشگاه ها، انبارها، کارخانجات و تمام محیط هایی که نیاز به چاپ با کیفیت لیبل و بارکد دارند، می توان استفاده کرد.
لیبل زن زبرا Zebra ZT230 300dpi  دارای ابعاد 432 * 242 * 277 میلی متر و و
* بسم رب الحسین *

از حریم کعبه تا حرم کربلا
با توجه به آیه 125 سوره بقره :
 وإِذْ جَعَلْنَا الْبَیْتَ مَثَابَةً لِّلنَّاسِ وَأَمْنًا وَاتَّخِذُوا مِن مَّقَامِ إِبْرَاهِیمَ مُصَلًّى وَعَهِدْنَا إِلَىٰ إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ أَن طَهِّرَا بَیْتِیَ لِلطَّائِفِینَ وَالْعَاکِفِینَ وَالرُّکَّعِ السُّجُودِ 
کعبه را مَثَابَةً لِّلنَّاس معرفی می کند ،مرجع عمومی مردم ،هم مراجعه ظاهری هم مراجعه از راه دور .مثاب از ثوب می آید چیزی که به حال
* بسم رب الحسین *

از حریم کعبه تا حرم کربلا
با توجه به آیه 125 سوره بقره :
 وإِذْ جَعَلْنَا الْبَیْتَ مَثَابَةً لِّلنَّاسِ وَأَمْنًا وَاتَّخِذُوا مِن مَّقَامِ إِبْرَاهِیمَ مُصَلًّى وَعَهِدْنَا إِلَىٰ إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ أَن طَهِّرَا بَیْتِیَ لِلطَّائِفِینَ وَالْعَاکِفِینَ وَالرُّکَّعِ السُّجُودِ 
کعبه را مَثَابَةً لِّلنَّاس معرفی می کند ،مرجع عمومی مردم ،هم مراجعه ظاهری هم مراجعه از راه دور .مثاب از ثوب می آید چیزی که به حال
وب Apache از هاست های مجازی برای مدیریت دامنه های متعدد بر روی یک نمونه واحد استفاده می کند. به طور مشابه ، PHP-FPM از یک Daemon برای مدیریت چندین نسخه PHP در یک نمونه واحد استفاده می کند. می توانید از Apache و PHP-FPM با هم استفاده کنید تا هاست چند برنامه وب PHP باشید که هر یک از نسخه متفاوت PHP استفاده میکند و همه روی یک سرور یکسان و به طور همزمان کار کنند. این ویژگی از این لحاظ مفید است که برنامه های مختلف ممکن است به نسخه های مختلف PHP نیاز داشته باشند ، اما برخی ا
وب Apache از هاست های مجازی برای مدیریت دامنه های متعدد بر روی یک نمونه واحد استفاده می کند. به طور مشابه ، PHP-FPM از یک Daemon برای مدیریت چندین نسخه PHP در یک نمونه واحد استفاده می کند. می توانید از Apache و PHP-FPM با هم استفاده کنید تا هاست چند برنامه وب PHP باشید که هر یک از نسخه متفاوت PHP استفاده میکند و همه روی یک سرور یکسان و به طور همزمان کار کنند. این ویژگی از این لحاظ مفید است که برنامه های مختلف ممکن است به نسخه های مختلف PHP نیاز داشته باشند ، اما برخی ا
٦٠٠٠ ق م: آغاز کشاورزی در فرانسه
حدود ٤٥٠٠ ق م: برپایی بناهای خرسنگی در فرانسه
٢٠٠٠ ق م: آغاز استفاده از برنز در فرانسه
٩٠٠ ق م: آغاز مهاجرت مردمان سلت به فرانسه
٦٠٠ ق م: تأسیس شهر مارسی به‌‌‌دست یونانیان
١٢١ ق م: تصرف سرزمین پروونس در جنوب فرانسه به‌دست رومی‌‌ها
٥٨ ق م: آغاز تصرف باقی مناطق فرانسه (گل) توسط ژولیوس سزار
٥٢ ق م: سرکوب شورشی علیه رومی‌ها در فرانسه
٤٨ م: گل‌ها (فرانسویان) اجازه یافتند تا سناتورهایی در سنای روم داشته باشند
٢
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها
اَلسَّلامُ عَلَیکمْ یا اَهْلَ بَیتِ النُّبُوَّة

غدیر؛ نصب جانشین و توجه به مسأله امامت

1.76 مگابایت
دریافت فایل فلش -  دریافت کد

فهرست مطالب:
مطلب اول     مطلب دوم (اصلی)     مطلب سوم

مطلب اول
برخی کلید واژه ها (بیانات امام خامنه ای)

صوت و ویدئو

خط حزب‌الله ۲۲۸ | بی ‌بدیل
 برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.
در
ملبورن
شهر ملبورن استرالیا در دهه ۱۸۵۰ طی هجوم برای جستجوی طلا به «ملبورن شگفت‌انگیز» شهرت داشت و امروزه به‌عنوان دومین شهر بزرگ استرالیا به این نام خوانده می‌شود. ملبورن در کرانه رود یارا (Yarra)، در نزدیکی ورودی بندر خلیج فیلیپ واقع شده و کلان‌شهری مدرن محسوب می‌شود. استقرار اروپا در ۱۹۳۵ آغاز شد، هر چند کشف طلا در ۱۸۵۱ منجر به حضور انفجاری جمعیت در این منطقه گشت.
با سرمایه عظیمی که از نواحی زرخیز به دست آمد، ساختمان‌های باشکوهی در سرتاس
مطالب کمک درسی کاروفناوری پودمان برق و الکترونیک کاروفناوری هشتم و نهم
آشنایی با دانشمندان صنعت برق و الکترونیک
همان طور که می دانید صنعت برق برای رسیدن به مرحله امروزی راه طولانی را طی کرده تا به رشد و ترقی حال حاضر برسد و این رسیدن حاصل زحمات بسیاری از دانشمندان و تلاشگران در رشته های فیزیک - شیمی و برق است در مطالب زیر با برخی از بزرگان این حوزه آشنا خواهید شد.
جهت آشنایی مختصر با زندگی بزرگان حوزه برق و الکترونیک ادامه مطلب را ببینید.

1
مطالب کمک درسی کاروفناوری پودمان برق و الکترونیک کاروفناوری هشتم و نهم
آشنایی با دانشمندان صنعت برق و الکترونیک
همان طور که می دانید صنعت برق برای رسیدن به مرحله امروزی راه طولانی را طی کرده تا به رشد و ترقی حال حاضر برسد و این رسیدن حاصل زحمات بسیاری از دانشمندان و تلاشگران در رشته های فیزیک - شیمی و برق است در مطالب زیر با برخی از بزرگان این حوزه آشنا خواهید شد.
جهت آشنایی مختصر با زندگی بزرگان حوزه برق و الکترونیک ادامه مطلب را ببینید.

1
در این مقالهنفت چیست؟روغن چگونه ساخته می شود؟چگونه نفت به خانه ما می رسد؟نفت چیست؟Petroleum سوخت فسیلی است که در پوسته زمین یافت می شود. مواد اولیه قدمتی میلیون ها ساله دارند و عمدتا از هیدروکربن ها تشکیل شده اند.
نفت خام که به عنوان ماده اولیه از یک کانسار استخراج شده و هنوز تصفیه نشده است ، نفت خام نیز نامیده می شود . تجارت جهانی و بورس کالا بین دو نوع نفت خام "ترش" و "شیرین" متفاوت است.
روغن چگونه ساخته می شود؟نفتی که امروز برای ما بسیار با ارزش ا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها